serjio_pereira (serjio_pereira) wrote,
serjio_pereira
serjio_pereira

 • Music:

Випадок у гаю. Пієса в одну дію

Кінець 18 століття. Україна. Десь біля Полтави. Садок вишневий. Хата. Тин. На тині глечики. Хрущи гудуть, як навіженні, заважаючі розмові, що ведуть два кума:
— Як ся маєте, куме?
— Звиняйте, то есть прастітє, куме, але па-бєндєрєвські нє панімаю.
— Кажу, справи як?
— Дєла? Дєла, как сажа бєла!
— Ото тобі біс! Так ви куме москальскої мови навчились?
— То мой Андрьюша сьінок, студент масковского унівєрсітєта імєні Хана Кучума мєня учіт культурному язьіку, патамушта на малоросійском нарєчіі только з худобою, то єсть конєчно, со скотом, можна размовлять, у смьісле, бєсєдовать.
— Та що ви таке кажете, куме? Може з глузду з'їхали, чи горілки перепили на радощах, що синок з москальщини повернувся?
— Пєрєстаньтє казать, то єсть конечно, гаваріть глупостєй! Водки нє пью. Ето нє в трєндє зараз, тьфу, сєйчас, у Масквє. І пєрєстаньтє гаваріть пра какую-то "маскальщіну", мало того, что ето нєкультурно, так ето іщьо і мєжнацьіанальную рознь разжьігаєт, между брацкімі народамі. Мьі далжньі бьіть благадарньі вєлікаму рускаму народу за то, что он пріньос нам, хахлам, культуру і прасвєщєніє.
— Пробачте, куме, я не можу пишатися глибокою освітою, але ж як Києво- Могилянська академія? Як тоді з конституцією Пилипа Орлика бути? Нарешті з Магдебургським правом для українських міст? Було все це ще до москалів, чи ні, куме?
— Віжу кум, что вьі напіталісь духу бєндєровского. Можєт вьі буржуазньім украінскім нацьіоналістом сталі? Так я вам рєшьітєльно заявляю, что нам с вамі нє па-путі! Фашьізм нє прайдьот!
— От зараз вже з вами, куме все, як божий день, ясно. Ви куме захворіли. Імунітет слабий, ось й результат. Хвороба ця лікується, на жаль, тільки радікально!
— Чтьо, чтьо?
— Нічого!
Знімає з тина глечик та розбиває його об голову кума. Той очманіло дивиться на сусіда.
— Що трапилось, куме? Я не розумію, що зі мною коїться? Звідки ця гуля на потилиці?
— Бачу, що "ліки" допомогли! — відтуляючи ногою осторонь уламки глечика, каже кум, — а гуля минеться, наразі до Андрія та моєї Марічки весілля, зійде!
— Так може, куме, з такої нагоди оковитої хильнути, як гадаєте?
— Гадаю, що маєте рацію, куме!
— До речі, часом компанію не складите, куме? Треба буде завтра до Полтави, до університету, щодо переводу Андрійки з Москви.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments